logo

Kontakt

con_tel.png+420 558 440 423
mobile.png+420 733 500 440
emailButton.pngranch@prosper-ranch.cz

logopeagas

 

 

 

 

 

 

Aktuální akce

žádná událost

Kdo je Online

Právě připojeni - hostů: 241 
Hunter under Saddle Tisk Email
Původ tohoto ježdění pochází z tradice britských honebních hunterů. Tato disciplína se od klasického Western Pleasure liší hlavně v oblečení jezdce a výstroji koně.

Jezdec má černou čapku, tmavé sako, rajtky a vysoké jezdecké holínky. Kůň má anglické sedlo s bílou dečkou a klasickou uzdečku s nánosníkem.I v této disciplíně jedou všichni startující najednou v určeném směru a chodu kolem celé arény.

Posuzuje se jemnost, kvalita a čistota chodu ve všech úrovních. V této disciplíně může rozhodčí požádat jezdce o prodloužený klus nebo prodloužený cval.Koně pro tuto disciplínu by měli umět plynule vykračovat dlouhými, nízkými kroky.Také by měl umět ochotně s co největším rozsahem prodloužit krok.

Oproti Western Pleasure je kůň více na otěži, je žádoucí, aby měl jezdec stále jemný kontakt s hubou koně. Hlava by měla být mírně před kolmicí, maximálně na kolmici, týl hlavy má být na nebo mírně nad úrovní kohoutku.Hlava za kolmicí je rozhodčím penalizována.

U prodlouženého klusu má kůň výrazně prodloužit chod, jakékoli krátké a drobivé chody jsou rozhodčím přísně penalizovány.Při prodlouženém cvalu musí dojít jednoznačně k prodloužení chodu a zvýšení rychlosti.Po celou dobu musí mít jezdec koně pod kontrolou na mírném přilnutí a jemných pobídkách.