logo

Kontakt

con_tel.png+420 558 440 423
mobile.png+420 733 500 440
emailButton.pngranch@prosper-ranch.cz

logopeagas

 

 

 

 

 

 

Aktuální akce

žádná událost

Kdo je Online

Právě připojeni - hostů: 255 
Free style Rening Tisk Email

reining ve volném stylu

O co se vlastně jedná? Jednoduše řečeno reiningový karneval.Jezdci v maskách jedou na hudbu kterou si sami zvolí a reiningovou úlohu kterou si sami sestaví.Jedná se o divácky nejvíce sledovanou a velice atraktivní disciplínu i pro jezdce i když bohužel, nepatří mezi povinné a je zpravidla na závodech vypisována pouze jako ukázková. Můžete zde vidět pomalované koně s uměle připevněnou půlmetrovou hřívou, na ohlávce nebo bez uždění, kdy je kůň veden jen na nákrčním řemenu. Některé koně se změní třeba v býka, velblouda, auto, motorku nebo malotraktor, kdy jezdci nezapomenou svým motorovým vozidlům připevnit volant, poznávací značku, náhradní pneumatiku nebo výstražný maják. Na našich kolbištích jsme mohli vidět např. Carmen, kněžnu Libuši, Nastěnku, Kleopatru, horolezce, rytíře, světlušku, ducha, upíra, čerta, policistu, kuchařku, piráta, anděla atd. I zde, ale platí určitá pravidla.

Každá úloha se musí skládat z povinných prvků, a dále mohou jezdci do své sestavy vložit i nepovinné prvky. Mezi povinné cviky patří: čtyři spiny vlevo,( spin - série obratů o 360 stupňů kolem vnitřní zadní nohy), čtyři spiny vpravo, tři sliding stopy neboli klouzavé zastavení, letmý přeskok vlevo i vpravo. Záleží pouze na jezdci, kde a v jakém pořadí tyto cviky provede. Další prvky, které můžete do své úlohy zařadit, couvání, roll-backy (obrat o 180 stupňů kolem zádi), poloviční překroky, ustupování na holeň a další drezurní prvky. Vše záleží pouze na možnostech a přiježděnosti vašeho koně.Čím více prvků do své úlohy zařadíte tím větší máte šanci na umístění.

Délka celého představení i s nástupem má trvat minimálně 1 minutu, maximálně však 4 minuty. Za každý provedený cvik budete ohodnoceni:

  • +1,5 bodu excelentní předvedení
  • +1 bod za velmi dobré
  • +1/2 bodu za dobré provedení
  • 0 - korekt
  • -1/2 bodu za šptatné
  • -1 bod za velmi špatné
  • – 1,5 bodu za extremně špatné provedení