logo

Kontakt

con_tel.png+420 558 440 423
mobile.png+420 733 500 440
emailButton.pngranch@prosper-ranch.cz

logopeagas

 

 

 

 

 

 

Aktuální akce

žádná událost

Kdo je Online

Právě připojeni - hostů: 124 
Western Pleasure Tisk Email

(PLEASURE - potěšení, radost)

Na první pohled se zdá, že se jedná o velmi jednoduchou disciplínu, ale věřte, že zdání klame. Předvést koně ve všech třech požadovaných chodech, může být pro jezdce někdy hodně těžké. K tomu, aby sete dosáhli ve western pleasure nějakých výsledků se nestačí jen přihlásit. Hodnotí se kvalita a plynulost chodů, přičemž kůň musí působit dojmem ochoty, vyváženosti a radosti z pohybu při minimálním úsilí.

Účastníci se musí předvést při společné jízdě v aréně na levou i pravou ruku ve všech třech základních chodech. Ruka jezdce by měla působit dojmem, že se nehýbe.Kůň by měl být veden pod kontrolou s lehkým kontaktem udidla, bez známek omezování či držení otěží aochotně reagovat na změny chodu.

Hlava má být nesena nepatrně před kolmici. Temeno hlavy by mělo být mírně pod, nebo v úrovni kohoutku. Nesení krku i hlavy v přirozené poloze má působit uvolněně. Váš kůň, by neměl mít problémy se stáním na místě.Změna směru se provádí v kroku nebo klusu, nikdy ne ve cvalu. Pokud zazní povel prodloužený klus, musí jezdci zůstat v plném sedu.

Je pouze na rozhodčím, zda budou couvat všichni jezdci nebo jen někteří. Couvání by mělo být jemné a plynulé. Při téhle disciplíně vás může rozhodčí požádat o kontrolu uždění. Krok je prostorný, přirozený, klidný a uvolněný. Malý a drobivý krok je nežádoucí. Jog je čistý a pravidelný klus znamená, že nohy došlapují diagonálně ve stejný okamžik. Cval je na první pohled velmi pomalý a působí dojmem, že kůň každou chvíli usne. I v tomhle pomalém cvalu musí být zachovaný třídobý chod.Obrat má být plynulý s jemnou pobídkou.Couvání rovné za minimálního použití otěží. Kůň by neměl při couvání otvírat hubu.

Při téhle disciplíně se neudělují žádné trestné body, rozhodčí přímo stanovuje konečné pořadí. Hodnocení disciplíny dle závažnosti chyb:Přílišná rychlost, chod na nesprávnou nohu, přerušení chodu, přílišná pomalost, selhání koně při naskočení do určitého chodu, dotknutí se koně nebo sedla volnou rukou, nesení hlavy koně příliš vysoko, nesení hlavy koně příliš nízko, přílišné ohnutí nebo napřímení krku koně, přílišné vystrkování nosu, přílišné otvírání huby, klopýtnutí, použití ostruh před podbřišníkem, kůň se jeví otupělý , vyčerpaný nebo přetažený, rychlý drobivý chod, příliš prověšené otěže.

Chyby za které budete diskvalifikováni: (s výjimkou třídy začátečník amatér nebo začátečník mládež).Hlava koně je trvale příliš nízko, kdy špičky uší jsou trvale pod úrovni kohoutku ,přílišné ohnutí nebo napřímení krku s tím, že hlava je nesena v takové poloze, že je nos koně za kolmicí, změna ruky, cval na špatnou nohu.